Merkez: Merdivenköy Mah - Şube: Göztepe Mah.+90 216 5665858info@dikeroptik.com08:30 - 19:30
Contact info
Merkez: Merdivenköy Mah - Şube: Göztepe Mah.+90 216 5665858info@dikeroptik.com08:30 - 19:30

En iyi 10 Güneş Gözlüğü Markası

En iyi 10 Güneş Gözlüğü Markası

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlükleri yüzlerce farklı marka tarafından üretilmekte. Ancak her üründe olduğu gibi tasarımı, kalitesi, modası ile bazı markalar ön plana çıkıyor. Tüm dünyada yaz aylarının yaklaşması ile beraber moda dergileri ve internet siteleri de “en iyi güneş gözlüğü” başlığıyla kendilerine göre en şık buldukları modelleri ve markaları listeliyorlar. Listenin değişmez üyeleri modayı biraz yakından takip eden herkesin bildiği Prada, Ray-Ban, Fendi, Gucci, Cartier, Chanel ve Dior.

Prada

Prada çanta ve ayakkabılar gibi giyim aksesuarları modelleriyle bilinen bir marka olmasına karşın Prada güneş gözlükleri özellikle Hollywood ünlüleri tarafından en çok tercih edilen güneş gözlüğü markası olduğu için en iyi 10 güneş gözlüğü markası arasında kendisine ilk sıralarda yer buluyor.

Fendi

Fendi güneş gözlükleri yine aktörler, şarkıcılar ve spor yıldızları tarafından en çok kullanılan gözlükler arasında. Yüzlerce konuda en iyileri sıralayan Top Tens web sitesi erkek güneş gözlükleri üreticileri arasında bir numaraya Fendi’yi koymuş. Erkek, kadın modellerinde farklı cam renkleri ve çerçeve modelleri bulabilirsiniz.

Ray-Ban

Klarisk “Wayfarer” modeli bugüne kadar birçok Hollywood yıldızı tarafından kullanılan Ray-Ban güneş gözlüğü denilince akla ilk gelen markalardan biri. Yeni bir görünümde eski klasik tarzları gözlüklerine yansıtan bu Ray-Ban’de uzun süreli kullanıma uygun ve modası hiçbir zaman geçmeyen gözlük modelleri bulabilirsiniz.

DKNY

Kot pantolon ve gömlek gibi tekstil ürünlerini de üreten bir moda markası olan DKNY güneş gözlüğü gibi aksesuarları da üretiyor. Marie Claire dergisine göre DKNY güneş gözlükleri havalı stilleri ile en iyi 5 güneş gözlüğü markası arasında yer alıyor.

Cartier

Cartier normal gözlükler ile başlayan üretimini daha sonra güneş gözlükleriyle genişletmiş. Modası geçmeye klasik stilleri ile Cartier güneş gözlükleri Esquire.com ve Ophthalmetry.com’a göre en iyi 10 güneş gözlüğü markasından biri.

Dior

Dior güneş gözlükleri Marie Claire ve Ophthalmetr.com’a göre en iyi 10 güneş gözlüğü markası arasında yer alıyor. Her yıl koleksiyonunda farklı tasarımlara yer veren marka, narin ve kadınsı çizgileri ön plana çıkaran güneş gözlükleriyle özellikle kadınlar arasında en çok rağbet gören gözlük markalarından birisi.

Chanel

Her kadının içinde bulunan Diva’yı ortaya çıkarmak amacıyla tasarladığı stillerle Chanel moda ve tasarım dergilerinin her yıl yayınladığı “en iyi 10 güneş gözlüğü” listelerinin daimi üyesi. Chanel, genellikle klasik ve zarif stillerde güneş gözlükleri üretiyor.

Gucci

Güneş gözlükleri dışında çanta başta olmak üzere pek çok aksesuar üreten marka her yıl moda renklerin ve tasarımların belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Gözlük modelleri, gençlerin verdiği oylarla belirlenen Top Teens web sitesinin “en iyi güneş gözlüğü” listesinin her yıl ilk 3 sırasında yer alıyor.

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana veya D&G olarak da bilinen bu marka özellikle erkekler için ürettikleri şık ve modern güneş gözlükleriyle en iyi 10 güneş gözlüğü markası arasında yer almaktadır.

Diğer Güneş Gözlüğü Markaları

Yukarda bulunan en iyi güneş gözlüğü markaları çeşitli stil ve moda dergileri, internet siteleri oylamaları sonucunda belirlenen markalar. Tabii bunlar dışında çok satan ve meraklılarının her yıl yeni tasarımlarını beklediği erkek ve kadın güneş gözlüğü markaları da bulunuyor. Örneğin erkekler için “Police” bunlardan biri. Güneş gözlüğünde diğer popüler markalar ise George, Giorgio Armani, Burton, Oliver Peoples, Jeepers Peepers, Cutler and Gross ve Nueu.

, , , , , , , , , , , ,

This article was written by Diker Optik

Menu